Podstawy technik światłowodowych

Zdobądź wiedzę potrzebną do uzyskania Certyfikatu Instalatora Systemów Światłowodowych FIBRAIN! E-szkolenie „Podstawy technik światłowodowych” wprowadzi Cię w tematykę włókien światłowodowych, kabli i osprzętu światłowodowego oraz pomiarów transmisyjnych i OTDR. Kurs online stanowi wstęp do zajęć praktycznych, które w sposób namacalny przedstawiają montaż podzespołów. Całość programu szkoleniowego przygotowuje do uzyskania statusu Certyfikowanego Instalatora Systemów Światłowodowych FIBRAIN.
Grupa Docelowa: Odbiorcy rozwiązań oferowanych przez spółkę Fibrain. Osoby zajmujące się instalacją oraz eksploatacją systemów okablowania światłowodowego. Cena:

123 PLN brutto

Cele:

Uczestnicząc w e-szkoleniu zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu teorii światłowodowej, w tym odnośnie: włókien światłowodowych (ich budowy, podstawowych parametrów, procesów zachodzących w nich podczas transmisji, metod łączenia), kabli i osprzętu światłowodowego (ich identyfikacji i przeznaczenia), pomiarów transmisyjnych i OTDR w technice światłowodowej a także przygotujesz się do części praktycznej szkolenia.

W ramach kursu otrzymujesz:

  • 5 interaktywnych materiałów z ćwiczeniami, w tym test końcowy
  • pre-test
  • 1 załącznik w formacie pdf

Program:

Szkolenie składa się z następujących części:
  1. Wprowadzenie: cel szkolenia, zasady zaliczenia, nawigacja
  2. Włókna światłowodowe
  3. Kable i osprzęt światłowodowy
  4. Pomiary transmisyjne i OTDR w technice światłowodowej
  5. Podsumowanie i test sprawdzający

Czas trwania:

Przejście całego e-szkolenia zajmie Ci około 2 godziny. Uczysz się we własnym tempie, dlatego faktyczny czas udziału w szkoleniu może różnić się od tego, który jest tu podany.

Wymagania:

Do korzystania ze szkolenia wystarczy Ci stabilne połączenie z Internetem oraz program do otwierania załączników w formacie pdf.

Informacje dodatkowe:

Brak